iPhone Xs – Xs Max ve Xr Özellikleri ve Fiyatı

Apple’ın 12 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği etkinlikte, iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr  modellerini tanıttı. Bu ürünlerin piyasaya sürülmesiyle birlikte, bir önceki gözde modeli olan iPhone X üretimden kalkmış oldu. Dilerseniz, bu yeni modellerin özelliklerine ve fiyatlarına hep birlikte bakalım.

Öncelikle benim için ekran boyutları çok önemli bir yenilik olarak sayılmadığı için Xs Max modelini karşılaştırmaya dahil etmedim. Xs ve Xr yeni modellerinin daha önce tanıtılmış olan iPhone X ile karşılaştırmasını yapmak istedim.

iPhone X’ten farklı olarak tanıtılan ilk özellik yeni nesil Neural Engine’e sahip A12 Bionic çip. Peki bu havalı isim ne işimize yarayacak. Apple bu konuda oldukça iddialı olarak A11 çipine göre %15 daha fazla performans, %50 daha az pil tüketimi sloganıyla yola çıktı. Ayrıca saniyede 5 trilyona yakın işlem yapabilme kapasitesiyle oldukça iyi bir performans alabileceğimizi söyleyebilirim.

bilinmeyen.png

Diğer bir yenilik ise; portre modunda artık bulanıklık ayarı yapılabiliyor. Bu özelliğin yazılımlar yardımıyla da yapılabilinmesi nedeniyle, aslında çok büyük bir yenilik olmadığını söyleyebilirim.

Yapılan diğer yenilikleri maddeleyecek olursak;

Stereo video kaydı.

Şarj süresindeki ufak artış.

Çift sim desteği.

Gelelim bu modellerin fiyatlarına; yükselen dolar kuru ve vergilerin yükü de üstüne eklenince, yeni modellerin türkiye fiyatları dudak uçuklatıyor. En ucuz modele sahip olmak isteyen teknoloji severler 9.499 TL gibi bir rakamı gözden çıkartmak zorunda. Eğer ki ben büyük ekran ve büyük depolama isterim diyorsanız. Ödemeniz gereken tutar 15.999 TL oluyor.

iPhone XR ; 

64   GB – 9.499 TL

256 GB – 10.999 TL

iPhone XS Max;

64   GB – 11.999 TL

256 GB – 13.999 TL

512 GB – 15.999 TL

Siz yeni modellerle ilgili neler düşünüyorsunuz? iPhone’un yeni modellerinden birini almayı düşünür müsünüz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir